Pralnia: 602 11 44 11 Zamówienia: 608 43 22 33
Dowóz

REGULAMIN PRALNI INFORMACJA DLA KLIENTÓW

Przed zleceniem usługi pralniczej prosimy Państwa o zapoznanie się z poniższymi ogólnymi warunkami świadczenia usług, które są częścią umowy o wykonanie usługi przez pralnię.
 1. W ramach świadczenia usług przyjmujemy do prania wodnego i chemicznego odzież oraz dywany.
 2. Oddanie rzeczy do czyszczenia, prania jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu pralni przez Klienta.
 3. Termin wykonania usługi jest ustalany indywidualnie z Klientem.
 4. Opłatę za usługę pobieramy z góry.
 5. Prosimy o dokładne opróżnienie zawartości kieszeni oraz usunięcie broszek i innych ozdób. Za rzeczy pozostawione w odzieży pralnia nie ponosi odpowiedzialności.
 6. Prosimy o wskazanie plam, ich pochodzenia, wszelkich uszkodzeń (rozpruć, pęknięć, miejsc przetartych).Dywany oddawane do pralni powinny być wytrzepane.
 7. Przyjmowane do pralni wyroby będą prane zgodnie ze wskazówkami na wszywce informacyjnej producenta dotyczącej sposobu prania. Pralnia nie bierze odpowiedzialności za: guziki, klamry, flizelinę, zamki, ściągacze gumowe, wady materiału, poduszki, oraz szkody powstałe w skutek błędnej informacji zamieszczonej na wszywce danej garderoby przez producenta. W razie konieczności pralnia zastrzega sobie prawo odcięcia guzików i ozdób przed przyjęciem garderoby lub w trakcie czyszczenia. Informujemy Państwa, że:
  1. wyroby mocno zabrudzone oraz niektóre plamy mogą się nie doczyścić
  2. obszycia ze sztucznej skóry mogą zesztywnieć i popękać
  3. w miejscach uszkodzonych przez mole (lub inne insekty), po wykonaniu usługi pojawiają się widoczne dziurki, zaś w miejscach narażonych na intensywne tarcie w trakcie użytkowania, po praniu mogą pojawić się przetarcia (rozdarcia) oraz zmiana koloru.
  4. barwniki o niskiej jakości stosowane w odzieży mogą spowodować miejscowe zanikanie koloru, zmianę koloru lub całkowite rozjaśnienie barwy odzieży.
 8. Za wystąpienie przypadków opisanych w pkt. 9, pkt. 10 powyżej pralnia przyjmuje na siebie odpowiedzialność w granicach określonych art. 471-472 kodeksu cywilnego.
 9. Oddaną do pralni odzież, dywany należy odebrać najpóźniej w terminie miesiąca od wykonania usługi. Po tym terminie pralnia pobiera opłatę za przechowywanie w wysokości 3 zł za każdy dzień.
 10. Jeśli rzeczy nie zostaną odebrane w terminie 3 miesięcy od wykonania usługi, Klient wyraża niniejszym zgodę na oddanie na cele charytatywne.
 11. Odzież, dywany wydajemy po okazaniu otrzymanego od nas dokumentu przyjęcia zlecenia. W przypadku jego zagubienia, możemy wydać jedynie po okazaniu przez Klienta dokumentu tożsamości.
 12. Brak zgłoszenia uwag w momencie odbioru rzeczy jest równoznaczny z brakiem zastrzeżeń ze strony Klienta co do jakości wykonanej usługi i nie może w przyszłości stanowić podstawy do dochodzenia roszczeń. Podstawą do ewentualnej reklamacji jest paragon fiskalny lub faktura.
 13. Klientowi przysługuje zwrot odzieży oraz odszkodowanie stosowne do poniesionej straty w przypadku błędu pralni polegającym na wyczyszczeniu odzieży niezgodnie z wskazówkami producenta garderoby.
 14. Informujemy Państwa, że czyszczenie (pranie) wszelkich wyrobów nie powoduje odnowienia wyrobu do jego stanu pierwotnego, w chwili wytworzenia, lecz wyłącznie odświeżenie jego wyglądu, z uwzględnieniem stanu, w jakim znajdował się w chwili oddania do prania.
 15. Pralnia nie wycenia rzeczy.
 16. Pralnia może odmówić wykonania usługi

Formularz zamówień

Nie trać czasu, zamów odbiór i dówóz swojego prania bez wychodzenia z domu. Bezpłatnie odbierzemy zamówienia powyżej 60zł w promieniu 5km od naszej firmy. Powyżej tej odległości warunki odbioru i dowozu ustalane sa indywidualnie.